2020’de Uçan Taksiler Geliyor

 

Önümüzdeki 15 yıl içinde yani 2030’a kadar Dünya nüfusunun yüzde 60 kadarının şehirlerde yaşayacağı tahmin ediliyor.Bu durum var olan   trafik sorununu arttıracak.  Firmalar bu soruna  alternatif çözümler getirmeye devam ediyor..Önceki yazılarımdan birinde Çinli bir şirketin tasarladığı ve trafiğe çözüm olarak sunulan araçların içinden geçtiği dev otobüs de buna bir örnek..En ilginç çözümlerden birisi ise Airbus şirketinden geldi Uçan Taksiler

 

 

 

2020'de Uçan Taksiler Geliyor

 

Airbus’tanTrafik Sorununa Uçan Taksi Çözümü

 

Airbus bu trafik sorununa belki de bilim kurgu filmlerinde rastlayacağımız  uçan taksi projesi ile .bir çözüm getirmeyi hedefliyor .Fransa merkezli bir şirket olan Airbus uçan taksi projesi üzerine çalışmalara başladığını açıkladı.Uçan taksilerin 2017’de test edileceğini 2020’de ise kullanıma başlanmasını hedefliyor.Airbus şirketi testi yapılacak modelin görüntülerini yayınladı.

2020'de Uçan Taksiler Geliyor

 

Sürücüsüz Uçan Taksiler

Airbus’un yaptığı açıklamaya göre uçan taksi modelinin adı CityAirbus olacak.CityAirbusları müşterileri akıllı telefonlarına yüklenen bir uygulamayla  çağırabilecek.İlk aşamada uçan taksileri pilotlar uçuracak.Sonraki aşamada gerekli izinler alınırsa sürücüsüz olarak uçmaları da mümkün.CityAirbus 8 pervane ve 2 kanada sahip olacak ve tek yolcu için tek bir odası bulunacak.
2020'de Uçan Taksiler Geliyor
Önümüzdeki sene prototip testlerine başlanacak olan projenin maliyeti hakkında resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.
Uçan taksi teknolojisinin başında bulunan Rodin Lyasoff yaptığı açıklamada, “Daha gidecek çok yolumuz var. Motorlar ve akülerin geliştirilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.
uC3A7antaksivahara

 

Airbus CEO’su Tom Enders konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir Star Wars hayranı değilim fakat bir gün yollarda otomobiller yerine uçan arabaları görmek enteresan olacak” diyor..
Uçan taksi akıllara Jetgiller çizgi filmini getiriyor. Kimbilir belki de birgün uçan taksilerle seyahat edebiliriz…
 
http://www.airbusgroup.com/int/en/news-media/corporate-magazine/Forum-88/My-Kind-Of-Flyover.html
İlginizi Çekebilir :  Yazı yazan, imza atan, resim çizen robot Axidraw

2020’de Uçan Taksiler Geliyor” için 5 yorum

 • Ekim 27, 2016 tarihinde, saat 1:36 pm
  Permalink

  Çok farklı bir proje. Bunu ben de düşünüyordum hep. Ama kaza olursa falan facia olur gibi geliyor. Görelim bakalım neler olacak 🙂 Teşekkürler bu güzel paylaşım için.

  Yanıtla
  • Ekim 27, 2016 tarihinde, saat 2:10 pm
   Permalink

   Aynen bilimkurgu filmini andırıyor. Karayolunda kaza olma olasılığından daha düşük bir ihtimal bence kaza olması. Yorumunuz için teşekkürler.

   Yanıtla
 • Ekim 28, 2016 tarihinde, saat 9:32 pm
  Permalink

  Nüfus arttıkça, doğaya zara verdikçe yaşam alanlarımız daraldıkça galiba uzaya kaçacağız. Uçan arabalar Geleceğe Dönüş'te harika. Profesör Brown da iyi sürüyordu yani 🙂 Aklıma geldi birden…

  Yanıtla
  • Ekim 29, 2016 tarihinde, saat 9:55 am
   Permalink

   Neden olmasın uzayda bir yaşam mümkün olabilir.Her geçen gün bilim dünyasındaki gelişmeler bu düşüncenin ihtimalini arttırıyor.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: