7 Maddede Kolay İngilizce Öğrenmenin Yolları

İngilizce öğrenmenin yolları nelerdir?Evde İngilizce öğrenme yolları nelerdir? gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda vermeye çalışacağız. Vereceğimiz öneriler kursa gitmeden evde İngilizce öğrenmek isteyenler için olacak.
ingilizce-ogrenmenin-yollari

 

Mühendislikte hazırlık okuyanlar İngilizce öğrenme konusundahazırlık okumayanlara göre avantajlılar. İngilizce ve yabancı dil mühendislik öğrencileri için her zaman önemli olmuştur. Sadece İngilizce bilmek bile firmalar tarafından işe alınma sebebi olarak görülmektedir. Hal böyleyken İş ilanlarında İngilizce bilen mühendis aramak sıradan bir durum haline gelmiştir. Bu nedenle mühendislerin özellikle kurumsal ve büyük firmalarda çalışmak isteyen mühendislerin İngilizce bilmesi gerekmektedir. Yurt dışı ile iş yapan firmalar haklı olarak İngilizce bilen mühendis aramaktadırlar.


1- İngilizce Hikaye, Roman Okumak
Evde İngilizce öğrenmenin yollarından en temel ve etkili olanıdır diyebiliriz. Seviyenize göre İngilizce hikaye,roman okuyarak yeni kelime ve deyimler öğrenecek İngilizce’nizi geliştireceksiniz. Öncelikle starter(başlangıç) seviyesindeki hikayelerden başlamanızda fayda var. Okudukça level yani seviyesini arttırabilirsiniz.
2- İngilizce Alt Yazılı Dizi-Film İzlemek
 
En sevdiğim İngilizce öğrenme yollarından bir tanesidir. İzlediğiniz yabancı dizileri İngilizce alt yazı ile izleyerek İngilizce seviyenizi geliştirebilirsiniz. Hem bu sayede günlük  İngilizce konuşma dilini de öğrenirsiniz. Bir süre sonra İngilizce alt yazıyı da kapatarak alt yazısız olarak dizi veya filmi izlemeyi deneyin.
3-İngilizce Öğrenme Uygulamaları Kullanmak
Cep telefonunuza Google Play veya App Store’dan İngilizce öğrenme uygualamları indirebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde İngilizce’nizi geliştirebilirsiniz. Bu uygulamalardan aklıma gelen bazıları; Duolingo,Busuu,Memrise..
4- Voscreen
Voscreen temelde dizi-film izleyerek İngilizce öğrenmeyle aynıdır.İngilizce öğrenmeyi keyifli hale getiren bir sitedir.Aynı
zamanda uygulaması da mevcuttur.
5- İngilizce Gazete,Dergi,Web Sitesi Okumak
İngilizce öğrenmenin en etkili yolu İngilizce yazılar okumaktır. Bunun için İngilizce yayın yapan Dünyaca ünlü web sitesi, gazete ve dergileri takip edip okuyabilirsiniz. İnanın çok faydalı oluyor.
6- Listening Çalışması Yapmak
İngilizce öğrenmenin yolları arasında olmazsa olmazlardan. İngilizce diyalog,konuşmalar dinlemek. Bunun için Youtube’u kullanabilirsiniz. Hem de İngilizce telafuzunuzu geliştirmiş olursunuz.
7- İngilizce Şarkı Dinlemek
İngilizce şarkı dinleyerek yeni kelimeler öğrenebilirsiniz. En kolay İngilizce kelime öğrenme yollarından birisidir.
İngilizce öğrenmenin birçok yolu mevcuttur. Fakat her biri emek ve çaba ister.48  veya 24 saatte İngilizce öğrenebileceğine inananlardan değilim. Süreç tabi ki kısaltılabilir.Fakat düzenli  çalışmadan İngilizce öğrenmek bir hayaldir.
İlginizi Çekebilir :  CAD CAM CAE Programları

7 Maddede Kolay İngilizce Öğrenmenin Yolları” için 4 yorum

 • Ağustos 11, 2017 tarihinde, saat 7:40 pm
  Permalink

  Oldukça güzel ingilizce öğrenme yolları, ingilizce şarkı dinlemek oldukça etkili oluyor.

  Yanıtla
  • Ağustos 13, 2017 tarihinde, saat 5:57 pm
   Permalink

   İngilizce öğrenmenin yolları çok sayıda mevcut.Fakat kişiden kişiye değişmekte.Her insan farklı yöntemler kullanarak ingilizce öğrenebilir.

   Yanıtla
 • Ağustos 15, 2017 tarihinde, saat 10:40 pm
  Permalink

  Mühendislik yolunda olmazsa olmaz aşama… yazı için teşekkürler

  Yanıtla
  • Ağustos 15, 2017 tarihinde, saat 10:51 pm
   Permalink

   Yorum için ben teşekkür ederim.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: