Dünya Düz Müdür

Dünya Düz Müdür?

Dünyanın şekline ilişkin tartışmalar tarih boyu süregelmiştir. Her ne kadar Galileo dünyanın yuvarlak olduğunu iddia etse de bu iddiasını ispatlayamamıştır. İnsanların bir çoğu Pisagor gibi bilim adamlarının dünyanın yuvarlak olduğunu ispatladığına inanır. Diğer insanlar ise Dünyanın Düz olabileceğini düşünür. İşte, Dünyanın Düz Olduğunu savunan argümanları bir kaç yazıda toplamak istiyorum. Uzay mühendisliği konusuna ilgi duyan arkadaşlar dikkatlice okumalıdır. Büyük bir tartışma konusu olan Dünyanın Şekline ilişkin yazı serimizi okumalısınız.

Anlatılan Uzay Sahtedir

Uzay son sınır olabilir. Hollywood stüdyolarında bu konu sıklıkla işlenmektedir. Dünya görsellerinin gerçekliğine inanırız. Ancak Nasa bile bu görüntülerin photoshop olduğunu onaylıyor. Bunların hepsi kompozit ve bilgisayar yapımı görsellerdir.

nasadünya-300x214

Yakından baktığınızda her birinin arasındaki uyuşmazlığı görebilirsiniz. 1975-2002 yılları arasında yayınlanan görüntülerde kıtaların her birinde farklı yer aldığını görürüsünüz. Kıtalar boyut olarak birbiriyle uyuşmamaktadır. Ayrıca bulutları oluşturmak için photoshop kullanıldığını görüyoruz.

Bulutların Üstünde Sex Yazıyor

Nasanın yayınladığı dünya görselinde sex yazıyor. Bulutlar istenildiği gibi yerleştiriliyor. Nasanın bulutlarla ‘Sex’ yazdığını görüyoruz.

nasabulutsex-300x284

Yine mi subliminal mesaj dediğinizi duyuyorum. Size katılıyorum. Yine mi subliminal mesaj?

NASA ile Disney İlişkisi

Uzay ortamında çekilmiş görüntüleri hepimiz biliriz. Yer çekimsiz ortamda eğlenceli videolar çekilir. Yemek yenir, su içilir, yer çekimsiz ortam eğlenceli bir şekilde aktarılır. Tüm bunlar sahte. Evet yanlış duymadınız. NASA’nın yayınladığı videolar sahte. Görüntülerde su baloncukları, dayanaksız görünen uzay aracı kapakları bir çizgi filmden farksız görünüyor.

NASA, green screen yani yeşil perde yöntemi kullanıyor. Bu yöntemle hazırlanan görüntüler tüm dünyaya servis ediliyor. NASA, sadece bu görüntülerden 2016 Yılında tam 18.5 milyar dolar kazandı. Evet arkadaşlar, yalnış duymadınız. Tam 18.5 milyar dolar kazandı.

İlginizi Çekebilir :  Özel Bir Şirket Ay'a Ayak Basacak

nasadisney-300x223

Bu tartışma son bulmayacak. Biz de tüm bu tartışmalara detaylı bir şekilde değineceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: