Dünya'nın En İlginç Makineleri

Herkese merhaba,bugünkü yazımda sizlerle Dünya’nın en ilginç makineleri paylaşacağım.Bu makineler hayatı kolaylaştıran pratik ve faydalı makineler.Özellikle 1 numaralı makine favorim.
1- Ağaç Sökme Dikme Makinesi
Bu makine ağacı kökünden söküp başka bir yere dikebiliyor.Üstelik ağaca zarar vermiyor.Ağaç sökme dikme makinesi bir araç ile sökülecek ağacın bulunduğu yere getiriliyor.Hidrolik kaldırma sistemli bu araçla makine  yere indiriliyor.Daha sonra makine ağacı kökünden sökerek tekrar araca yükleniyor.Sökülen ağaç araçla dikileceği yere getirilip makine ile tekrar dikiliyor.Oldukça faydalı bir makine.Videosunu izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.

2- Elma Dilimleme Soyma Makinesi


İlginç bir makine daha.Pratik ve kullanışlı Hem de sistemi gayet basit.Elma makineye yerleştiriliyor.Makine kolunu el ile çevirip elmayı soyup,dilimleyebiliyorsunuz.Tek yapmanız gereken kolu çevirmek.

3-Sıva Makinesi

Bir başka ilginç makineye geldi sıra.Piyasada çok değişik sıva makineleri bulunmakta ve yenileri de çıkmaya devam ediyor.Sıva işi yapanların işlerini kolaylaştıracak olan bu makineler tabi ki tamamen işçisiz çalışamıyor.

Bu makine ile çalışanlar sadece çimentosunu makineye dolduruyor ve geri kalan işi makineye bırakıyor.Otomatik mastarlı ve günlük kapasitesinin 450 ile 500 metrekare olduğu söyleniyor.Ortaya çıkan sonuç gayet iyi.videoyu izleyelim.

Sosyal Medyada Makinahocam’ı takip edebilirsiniz !

Facebook sayfamızhttp://www.facebook.com/makinahocamblog/
Twitter hesabımız:  http://twitter.com/Makinahocam_
Google Plus sayfamız: http://plus.google.com/u/0/+MakinaHocam

İlginizi Çekebilir :  Yüksek Hız Çelikleri (Hss)

Dünya'nın En İlginç Makineleri” için 2 yorum

  • Eylül 18, 2016 tarihinde, saat 9:03 pm
    Permalink

    Benim favorim de ağaç sökme dikme makinesi.Çok çeşitli sıva makineleri de var yazıdaki bunlardan biri..

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: