Mühendislerin İşine Yarayacak 15 Faydalı Android Uygulama

Bu yazımızda mühendisler için android uygulama önerilerimizi sizlerle paylaşacağız.Akıllı telefonlar vazgeçilmez birer parçamız oldu.Birçok uygulama sayesinde değişik işlerimizi kolaylıkla yapabiliyoruz.

Mühendislerin İşine Yarayacak 15 Faydalı Android Uygulama

Mühendislerin cep telefonlarında bulunması gereken android uygulamaları sizlerle paylaşıyoruz.Listemizde makine ,inşaat ,elektrik elektronik ,elektrik,bilgisayar mühendisleri ve diğer mühendislik dalları için oldukça faydalı,kullanışlı 15 adet Android uygulama bulunuyor.

1- Grabcad

Mühendislerin İşine Yarayacak 15 Faydalı Android UygulamaGrabcad birçok Cad modelinin  üyeler tarafından paylaşıldığı bir sitedir.Örneğin bir tasarım yapacaksınız örnek bir çizime ihtiyacınız var  ihtiyacınız olan  modelin Cad dosyalarını indirme imkanınız bulunuyor.Üye olmanız yeterli,üstelik üyelik ücretsiz.Cep telefonu uygulaması da oldukça başarılı.Uygulamaya gitmek için tıkla!
Grabcad sitesi hakkında bir yazı yayınlamıştık.Eğer onu okumadıysanız okumanızı öneririz.

 

2- 3D Cad Models Engineering

Makine mühendisleri için yararlı olabilecek android uygulamadır.Solidworks ve diğer Cad yazılımlarının hazır parçalarının bulunduğu bir kütüphanedir.Birçok firmanın ürün katologları da yer almaktadır.Uygulamaya gitmek için tıkla!
3- C4droid

Bu uygulama sayesinde Android telefonunuzda C/C++ IDE kod yazabilir ve düzenleyebilirsiniz.Cep telefonunda kod yazarak alıştırma yapmak  isteyen mühendisler için birebir.Uygulamaya gitmek için tıkla!

4- Autocad 360

Mühendislerin İşine Yarayacak 15 Faydalı Android UygulamaAutocad programının mobil uygulamasıdır.Autocad 360 ile çizimlerinizi cep telefonunuzda inceleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

 

5- Civil Engineering Dictionary

İngilizce inşaat mühendisliği android uygulamasıdır.Uygulamada  çok sayıda inşaat mühendisliği terimi açıklamalı olarak bulunmaktadır.İnşaat mühendislerine faydalı olacak bir mobil uygulamadır.

6- EveryCircuit

Bu uygulama ile elektrik devreleri çizebilir ve tasarlayabilirsiniz.Elektrik elektronik ve Elektrik mühendislerinin işine yarayacak bir uygulamadır.Android elektrik uygulamalarının başında gelir.

7- Structural Beam

Yine inşaat mühendisleri için faydalı olacak bu uygulama ile kolon kiriş hesabı yapabilir,yük dağılımlarını bulabilirsiniz.

8- Electrodroid

Mühendislerin İşine Yarayacak 15 Faydalı Android Uygulama

Elektrik elektronik mühendisleri için faydalı olabilecek bir uygulama olan  Elektrodroid ücretsizdir.Elektrodroid elektronik ile ilgili karışık ve zor birçok hesabı(direnç,renk kodları hesabı vs gibi)uygulama aracılığıyla kolaylıkla yapabileceğiniz android elektronik uygulamasıdır..Elektrodroid Android uygulamasını Türkçe olarak da kullanmanız mümkün.

İlginizi Çekebilir :  Elektrik Elektronik Mühendislerinin Takip Etmesi Gereken 10 Site

Uygulamaya gitmek için tıkla

9- Engineering Unit Converter

 

Tüm mühendislerin işine yarayacak bu uygulama ile çok sayıda alanda birim dönüştürme yapılabilmektedir.Her mühendislik öğrencisinin cep telefonunda olması gereken bir uygulama.

10- Calculator ++

 

Hesaplamalarınızda bu program sizi hızlandıracak.Diğer hesaplama uygulamalarına nazaran daha kapsamlı bir uygulama olarak nitelendiriliyor.

11- AIDE

AIDE, java / XML ve android SDK ilec / c++ ve android NDK  alanlarında uygulama geliştirmenize yardımcı olan oldukça yararlı bir android uygulamadır.Programınızı yazdıktan sonra düzenleme ve Apk olarak kaydetme imkanı sunmaktadır.

12- Smart Tools

Smart Tools uygulamasında çok sayıda ölçü aletini bulabilirsiniz.Bu aletlerden bazıları kumpas,uzunluk,mesafe,açı,ses,titreşim ölçer vs olarak sayılabilir.

13- Unit Converter

50 farklı kategoride birim dönüşümü,kullanırken internet bağlantısı gerektirmemesi,uygulamanın boyutunun küçük olması artı yönleridir.Bu uygulama ile geniş çapta birim dönüştürme yapabilirsiniz.

14- Sciencetific Calculator

Google Play’deki en kullanışlı hesap makinesi uygulaması olarak gösterilmektedir.İnternet bağlantısı olmadan çalışmaması eksi yönüdür.Mühendislik öğrencilerinin rahatlıkla kullanabileceği bir uygulamadır.

 

15- Engineering Handbook

Farklı mühendislik bölümlerinden teknik bilgiler,formüller içeren uygulama mühendisler tarafından bir  kütüphane olarak kullanılabilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: