Nicola Tesla’dan İlham Veren Sözler

Nicola Tesla’nın ilham veren sözlerinden bazıları…

1- “Paranın başkaları için taşıdığı anlam benim için birşey ifade etmiyor. ”

2- ” İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir.”

3-  ” Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir.”

Tavsiye Edilen Yazı>>> Bir Mucit Bir Deha Nicola Tesla

 4- ” Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. Bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir. ”

5- ” İnsan kalbini, bir mucidin kendi beyninin yarattığı bir ürünün başarıya ulaştığını görmesinden daha fazla heyecanlandıran bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu tür duygular insana yemeyi, uyumayı, arkadaşları, aşkı, her şeyi unutturuyor.”

nicola tesla sözleri

6-  “Dünya buna hazır değildi, zamanının çok ötesindeydi ama aynı kanunlar sonunda galip gelecek ve bunu muhteşem bir başarı yapacaktı.”

 7- “Birkaç saniyede binanın titremeye başladığını hissettim. On dakika daha devam etseydim binayı ve sokağı yıkabilirdi. Aynı cihazla Brooklyn Köprüsünü 1 saatten kısa bir süre içinde East Rivera indirebilirdim.”

8-”Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi, bütün dünyayı aydınlatırdı.”

9- “Bilim insanı hemen sonuç elde etmeyi amaçlamaz. O bu ileri fikirlerin kolayca ele alınacak olmasını beklememelidir. Onun çalışması tohumu eken birisi gibi olmalıdır – gelecek için. Onun görevi sonraki gelenler için zemin hazırlamak ve yol göstermektir. O yaşıyor, uğraşıyor ve umut ediyor olmalı.”

10- “Benim beynim sadece bir alıcıdır. Evrende, bilgiyi, gücü ve ihamı ondan aldığımız bir öz var. Bu özün sırlarına nüfuz etmedim, ama var olduğunu biliyorum.” sözü de Nikola Tesla’ya atfedilir.

İlginizi Çekebilir :  Dünyanın Düz Olduğunun İspatı

Nicola Tesla’dan İlham Veren Sözler” için 2 yorum

 • Eylül 17, 2016 tarihinde, saat 7:28 pm
  Permalink

  Tesla, benim de çok sevdiğim hakkında yazılmış olan kitapları ara ara okuduğum bir mucit/bilim adamı… Tesla, ayrıca gizemli bir insan… Acaba Amerika Gizli Servisi'nin el koyduğu nelerdi? Bu soru belki de en önemlilerinden biridir.

  Yanıtla
 • Eylül 17, 2016 tarihinde, saat 8:50 pm
  Permalink

  Bence Tesla'nın bilmediğimiz çok daha fazla icadı olabilir.Gelecekte yapılabilecek buluşları da söylüyor ve açıklıyor.Gizli Servis'in el koyduğu icatları hakkında bir bilgim yok ne yazık ki..

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: