Siemens Tataristan’a Doğalgaz Santrali Yapacak

Siemens Tataristan’a Doğalgaz Santrali Yapacak.

Tataristan’da Sıemens doğalgaz santrali yapacak. Sıemens bünyesindeki şirketlerden Nizhnekamskneftekhim Tataristan’a doğalgaz santrali inşa edecek. Doğalgaz santrali yaklaşık 500 megavat kapasiteli olacak. Bu, 500 megavat ham doğalgazın dönüşümü anlamına geliyor.

Siemens Hangi İşleri Üstlendi

Taraflar arasında akdedilen sözleşme gereği Siemens grubundaki şirketlerden olan Nizhnekamskneftekhim; mühendislik, tedarik ve kurulum işlerini üstlendi. Doğalgaz santralinin Mayıs 2021’de bitmesi bekleniyor. Açılış tarihi ileride belirlenecek.

Siemens enerji pazarında varlığını sürdürüyor. Doğalgazın çevrimi için yüksek kapasiteli santraller gerekiyor. Tataristan’da inşa edilecek bu santralin 500 megavat kapasiteli olması yatırımın büyüklüğünü gösteriyor. Ayrıca sözleşme bedeli 350 milyon euro olarak belirlenmiştir. Mühendislik, tedarik ve kurulum işlemlerinde ENKA İnşaat da sözleşmede üstlenici taraf olarak yer alıyor. ENKA İnşaatın borcu santralin; mühendislik, tedarik ve kurulum işlemlerinin yapılmasında kendini gösterecek. ENKA İnşaat, yaklaşık olarak 240 milyon euro pay alacak.

Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerinin enerji projelerinde yer alması gurur vericidir.

Tataristan’da Doğalgaz Santrali Modernizasyonu Yapılmıştı

2015 yılında Türk GAMA Şirketi General Electric ortaklaşa olarak Tataristan’da Doğalgaz santrali modernize etmişti. Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, ekonominin temeli enerjidir ve modernizasyon işlemleri stratejik öneme sahiptir, ifadelerini kullandı.

Rus-Türk ilişkileri kapsamında Tatar-Türk ilişkilerinin de gelişmesi gözlemleniyor. Enerji alanında yapılan büyük yatırımlar yüksek teknoloji gerektiriyor. Nitelikli mühendis gücü ve yüksek teknoloji birleştiğinde ise sonuçlar verimli oluyor. Türk şirketlerinin enerji yatırımlarını destekliyoruz.

İlginizi Çekebilir :  Kuantum Bilgisayarı Nedir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: