Stephen Hawking’den İnsanlığa Uyarı: Dünya’yı Terkedin

İngiliz astrofizikçi Stephan Hawking insanlığı uyardı: Deutsche Welle’nin yaptığı habere göre insanoğlunun yaşamaya devam edebilmesi için Dünya’yı terk ederek uzayda koloni kurması gerekiyor.

Stephen Hawking

 

100 Yıl İçerisinde Başka Gezegene Yerleşmeliyiz

Stephen Hawking uzaya koloni kurmak için bir  süre de verdi.Hawking insanlığın 100 yıl içerisinde başka bir gezegene yerleşmesi gerektiğini öne sürüyor. Hawking BBC için hazırlanan ‘Expedition New World’ adlı belgesel için kendisiyle yapılan özel röportajda, küresel ısınma, nüfus artışı, bulaşıcı hastalıklar gibi faktörlerden dolayı Dünya’nın insanoğlu için çok tehlikeli bir yer haline geldiğini söylemişti.

gezegen

Daha Önce 1000 Yıl Demişti

Hawking daha önce de insanlığın uzaya yerleşmesi gerektiğini belirtmişti.. Ancak daha önceki açıklamalarında bunun için insanoğlunun önünde 1000 yıl olduğunu dile getiriyordu.Hawking’in takvimi oldukça öne çekmesi dikkat çekti.

Uzaylıları Tehlike Olarak Görüyor

 
Stephen Hawking insanoğlunun yeni bir gezegen arayışında uzaylılarla karşılaşabileceğini de düşünüyor. Hawking’e göre uzaylılar insanoğlundan çok daha gelişmiş.Bu nedenle insanlığın uzaylılar karşısında bir bakteriden farksız olacağını belirtiyor.
Stephen Hawking

Hawking Kimdir?

Stephen HawkingStephen Hawking 8 Ocak 1942 yılında İngiltere Oxford’da doğdu.Hawking Oxfor’ta Fizik ve Cambridge Üniversitesi’nde evren bilimi okudu.21 yaşında ALS hastalığına yakalanan Stephen Hawking’in sinir sistemi felç oldu.Hayatını tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşıyor ve iletişimini bir bilgisayar yardımıyla yapıyor. Dünya’nın en önemli fizikçilerinden biri olarak gösteriliyor.

 

Son Söz

Önceleri Dünya’nın sonu 10 bin yıl sonra gelecek diyen Stephen Hawking bunu 1000 yıla çekmişti.Şimdi ise 100 yıl diyor.Bilimsel delil olarak ise küresel ısınma, nüfus artışı, bulaşıcı hastalıklar gibi faktörleri öne sürüyor.Peki ne oldu da bu süre kısaldı?Sizin görüşünüz nedir?
İlginizi Çekebilir :  Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Nedir

Stephen Hawking’den İnsanlığa Uyarı: Dünya’yı Terkedin” için 5 yorum

 • Mayıs 19, 2017 tarihinde, saat 8:43 am
  Permalink

  Sayfanızı çok beğendim, istikrarlı olmanız dileği ile iyi günler

  Yanıtla
 • Mayıs 21, 2017 tarihinde, saat 10:10 am
  Permalink

  Uzayda koloni kurmak suan icin uzak gorunuyor. Sayet dunya olamdan kolkniye yeterince gida yada oksijen vs nasil tedarik edilecek. Yine bir lojistik kaynaga ihtiyac var. Oda dunya. Tek cozjmu dunya gibi baska okdijeni suyu uercekiminolan baska bir gezegen bulabilmek.

  Yanıtla
 • Haziran 10, 2017 tarihinde, saat 12:56 pm
  Permalink

  bu durumu dünyada yaşayan insanlarda biliyor ancak teknolojik imkanlar el vermiyor. Uzaya yatırım yapan ülke sayısı az bu yatırıma her ülke belli bir miktar ayırıp ortak bir hesap oluşturulmalı ayrıca her ülkeden bilim adamları çalışmalı. Dünyayı kurtarmak isteniyor ise bunu sadece abd, rusya yada çin yapmamalı. Tüm dünya el atmalı ki kısa sürede amaca ulaşılabilsin. Işık hızına ulaşabilecek enerjimiz yok. Bunuda belirteyim 🙂

  Yanıtla
 • Temmuz 18, 2017 tarihinde, saat 7:13 am
  Permalink

  Bu adam tam bir idol gerçekten başarısı ve azmiyle. Eğer uyarıyorsa bir bildiği vardır.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: