Tamamen Güneş Enerjisiyle Çalışan Drone Üretilecek

Solar İmpulse 2 uçağının mucit ve aynı zamanda pilotu olan İsviçreli Andre Borschberg iki yıl süre içerisinde tamamıyla güneş enerjisi ile çalışan drone üretmek istediklerini açıkladı.

güneş enerjili drone

Borschberg yaptığı açıklamada ekibiyle birlikte güneş enerjisi ile çalışacak drone u yaklaşık iki yılda üretebileceklerini belirtti.Borschberg insansız hava aracının 6 ay hiç durmadan çalışabileceğini ifade ederken tarım ve iletişim sektörlerinde rahatlıkla kullanılabileceğini sözlerine ekledi.

Tavsiye edilen yazı>>> Paris’te Drone Yarışı Düzenlendi

Borschberg

Drone’un uydulara göre daha esnek olarak çalıştığını. Uyduların sürekli dünya etrafında dönmeleri gerekirken droneların ise sabit kalabildiğini ifade etti.İstedikleri zaman drone  u yere indirip üzerinde değişiklik yapabileceklerini ve bu aracın normal hava trafiğinin 20 km üzerinde seyir edeceğini belirtti.

Facebook,Google;Airbus Ve Boeing de Drone Üretmek İstiyor

Borschberg “Facebook, Google, Airbus ve Boeing de güneş enerjisi ile çalışan bir drone üretmek istiyor.Facebook ve Google bu sayede havadan  yüksek hızlı internet, Airbus ve Boeing ise ileride uyduların yerini alacağı düşünülen drone üreterek sektörde yerini sağlamlaştirmayi hedefliyor”diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Makinahocam’ı takip edebilirsiniz !

Facebook:   http://www.facebook.com/makinahocamblog/
İnstagram: https://www.instagram.com/smtkaris1/
Twitter:  http://twitter.com/Makinahocam_
Google Plus:  http://plus.google.com/u/0/+MakinaHocam

İlginizi Çekebilir :  Makina Mühendisliği Kısaltma Açılımları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: